Anne Bebek

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

Anne Bebek

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog Görünm

Liste görünümü

BEBEK BEZİ TERCİHİ VE BEZ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Anne-babalarımızın hakkı ödenmez. Doğduğumuz andan itibaren hayatımızın her anında yanında olan ve bizi koşulsuz, şartsız seven ebeveynlerimiz için hayat eskiden çok daha zordu. Kullan at bezler olmadığı gibi bebeğin altını temizlemek için ıslak mendiller de yoktu. Bebeklerin altına bağlanan bezlerin her seferinde yıkanıp, kaynatılarak temizlenmesi ve tekrar tekrar kullanılması gerekiyordu. Elbette ne kadar kaynatılsa da istenen hijyen yeterince sağlanamıyor ve bakteri üremesine neden olabiliyordu.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte üretilen bebek bezleri artık hem bebeklerin hem de ebeveynlerin tüm ihtiyaçlarını karşılar hale gelmiştir. Yeni doğan bebek bezinden mayo bezlere kadar birçok ihtiyaca cevap verse de hangi bezin hangi dönemde ve ne amaçla kullanılması gerektiğini bilmek ebeveynlerin hayatını kolaylaştıracaktır. Hangi bezi seçmeliyim ve bez seçerken nelere dikkat etmeliyim diye düşünüyorsanız, merak etmeyin bu yazıyı okuduktan sonra kafanızdaki tüm soruların cevabını bulacak ve nokta atışı tercihler yapabileceksiniz.

Her geçen gün farklı bir ihtiyaca yönelik bez üretilse de eğer daha önce bir bebeğiniz olduysa bez seçiminde kendi tecrübelerinizden yola çıkarak doğru tercihler yapabilirsiniz. Ancak ilk kez ebeveyn oluyorsanız ve bez seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız tek yapmanız gereken arkanıza yaslanıp bu yazıyı okumak..

BEBEK BEZİ SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Önceliğiniz her anne-baba gibi bebeğinizin rahatı ancak ekonomik sebepler de oldukça önem taşıyor. Bebeğiniz için seçeceğiniz bezin uygun fiyatlı olması elbette önemli ancak daha ucuz olduğu için kullandığınız bez bebeğinizin narin cildine zarar verebilir. Zaman içerisinde bebeğinizde alerjik reaksiyon, pişik, kaşıntı ve idrar yolu enfeksiyonu gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle bebeğinize seçeceğiniz bezin ekonomik olduğu kadar kaliteli ve bebeğinizin cildine uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz.

TEMİZLEME BEZLERİ VE ISLAK MENDİL TERCİHİ

Bebeğinizin kızarıklık, pişik, yara, mantar, alerji ve idrar yolu enfeksiyonu hastalıkları gibi sorunlar yaşamaması için bez değişimlerinde altının iyice temizlenmesi ve kremlenmesi büyük önem taşımaktadır. İmkânınız varsa bebeğinizin altını her değiştirmede su ile temizlemek ve pamuklu bez ile kurulamak en sağlıklısı olacaktır.

Bir diğer yöntemse pamuk ve su ile her alt değiştirmede temizlik yapmaktır. Evde olduğunuz süre zarfında uygulanabilir olsa da dışarıda bu temizleme yöntemleri pratik olmayacaktır. Çünkü bebeğiniz günde ortalama 6-7 kez altını kirletecek ve temizleyip altını yeniden bezlemek için en hızlı ve kolay ve sağlıklı olan bir diğer yol olan temizleme bezlerine ihtiyaç duyulacaktır. Bu bezler kurtarıcınız olacaktır. Elbette seçeceğiniz temizleme bezleri ile ıslak mendillerin bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir.

BEBEĞİNİZ ALT TEMİZLİĞİNİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bebeğinizin alt temizliğini doğru yapmanız oldukça önemlidir. Çünkü yeterince temizlenmediğinde genital bölgede kalan dışkı kalıntıları, bebeğinizde mantar, kızarıklık, kaşıntı, yara ve idrar yolu enfeksiyonu oluşumuna sebep olacaktır. Bebeğin alt temizliğinin yapılması kadar bu temizliğin nasıl yapılacağının bilinmesi de önemlidir.

Biyolojik farklılıklardan ötürü kız ve erkek bebeklerde alt temizliği yaparken dikkat edilmesi gerekenlerde farklılık göstermektedir. Alt temizliği yapılırken bir elinizle bebeğinizin bacaklarını ayak bileğinden tutup hafifçe havaya kaldırmanız temizleme işini kolaylaştıracaktır.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise bebeğinizin altını değiştirmeye başlamadan önce altına bir alt değiştirme örtüsü sermeniz gerektiğidir. Bu sayede hem bebeğin altının değiştireceği zeminin (yatak, koltuk, vs) temiz kalması sağlanacak hem de bebek için gerekli hijyen ortamı oluşturulacaktır.

Kız Bebeklerde Alt Temizliği:

Erkek Bebeklerde Alt Temizliği

Bebeğiniz doğduğu andan itibaren onun ihtiyaçlarını karşılayıp huzurlu olması için elinizden geleni yapacağınızı biliyoruz. Bu nedenle yalnızca ihtiyacınız olan ürünlere ulaşabilmenizi değil bu ürünleri tercih ederken nelere dikkat etmeniz gerektiğine kadar her adımı önemsiyoruz.

Hem sizin hem de ailenizin rahatını en az sizin kadar düşünüyor, bu uğurda birçok ürüne ulaşabilmenizi hedefliyoruz. İhtiyaç duyduğunuz her şey Arvenzo.com’da bir tıkla kapınızda.